top of page

מדיסוננס להרמוניה

קורס חוויתי למודעות והתפתחות אישית על פי *מודל סאטיר

תשעה מפגשים של שעתיים וחצי - בטבעון

מנחות: עפרה ריבר MA  ובתי נמש  PhD

מחיר ל 9 מפגשים  950 ש"ח 

מספר המשתתפים מוגבל

"כשהיכרתי את מודל סאטיר ולמדתי להטמיע אותו בחיי, הרגשתי שזכיתי בפיס."   ר

.

"עבורי מודל סאטיר הוא לא רק מודל, אלא פילוסופיה ודרך חיים.

 הוא נראה פשוט, אך מעמיק מאד בפשטותו"     מ.

 

"ההתפעלות שלי ממודל סאטיר היא זו המביאה אותי להציע גם לך להתנסות בו."   ח.

כשאנו מאבדים את דרכנו, מרגישים מתוסכלים, מהססים ומבולבלים, מאבדים את הנחישות והדעה שלנו, נחפש ונזהה את הידע והכוחות החבויים בכל אחד מאיתנו. הקסם הוא שלכל אחד ישנו פתרון ייחודי, המדוייק ונכון עבור עצמו ברגע מסויים.

קורס חוויתי זה יאפשר לנו להכיר את עצמנו ואת דפוסי ההתמודדות שלנו בתוך מערכות יחסים - כולל התמודדות בזוגיות, בעבודה, עם המשפחה והילדים. ירחיב את נקודות המבט שלנו, ויאפשר הקשבה למגוון קולות מהרבדים הפחות מודעים לנו. ילמד אותנו לראות מגוון פתרונות, לבחור בחירות טובות יותר ולקחת אחריות עליהן. יאפשר לנו להכיר את השפעת החוויה במשפחת המוצא על מי שאנחנו היום. יפתח בפנינו הזדמנות להעלות את תחושת הערך העצמי שלנו. יתן כלים לתקשורת בינאישית בריאה וחיובית. הקורס יכלול היכרות תאורתית עם המודל, תירגול, ולמידה מתוך התנסות אישית.

*מודל סאטיר  מבוסס על התיאוריה ההומניסטית של וירג'יניה סאטיר (1918-1988), המדגישה את היכולת של כל אחד להשתנות ולשפר את חייו, תחילה בעולמו הפנימי ובהמשך גם במערכות היחסים הבינאישיות . מטרת המודל היא לעזור לאנשים לתפקד בחייהם במיטבם ולנהל חיים עשירים ומערכות יחסים בריאות. המודל מציע לנו כלים המאפשרים לעשות שינוי והתמרה ברבדים העמוקים שבנו, שינוי המשפיע על אורח החיים ותפיסת עולמנו.

 

וירג'יניה נהגה לדמות את אנרגיית החיים שבנו למזרקה. היא הסבירה, שכאשר חלק מהפתחים במזרקה סתומים מסיבות שונות, המים משפריצים מהפתחים הפתוחים בעצמה רבה מידי, וכל האיזון מופר. ניתן לומר, שפתיחת כל הפתחים והאפשרויות בחיינו מאפשרות לנו להשתמש בכל עצמת האנרגיה שבנו באופן מאוזן. לעבור מדיסוננס להרמוניה.

 

מודל סאטיר התגבש כבר בתחילת המאה הקודמת, וכיום נתמך בממצאי המחקר העדכניים ביותר על מבנה ותפקוד המוח. לפיהם, בריאות נפשית ושינוי ברבדים העמוקים של הנפש, קשורים לשילוב של חוויה גופנית עם עיבוד ריגשי וקוגניטיבי.   

על המנחות:

 

 עפרה ריבר

בעלת תואר שני בבריאות נפש קהילתית, מטפלת בתנועה המתמחה בטיפול זוגי ומשפחתי. עוסקת בטיפול משנת 1993. חקרה את השפעת מובחנות העצמי בתסמונת הפיברומיאלגיה. עובדת עם משפחות בסיכון במרכז הורים וילדים של מחלקת הרווחה בעפולה, ועם יחידים, זוגות ומשפחות, בקליניקה פרטית בטבעון.

 

ד"ר בתי נמש

בעלת דוקטורט בשילוב אמנויות, עם התמחות בטיפול במוסיקה ופסיכותרפיה גוף-נפש. מטפלת משפחתית מוסמכת. עובדת עם ילדים, מתבגרים, זוגות ומשפחות משנת 1999. נושאי המחקר שלה עוסקים בתחום החדשני של שילוב מוסיקה וטיפול משפחתי. בתי פרסמה מאמרים בכתבי עת מובילים בתחום, ומציגה את המודל בכנסים בינלאומיים ובישראל. היא מקיימת השתלמויותבמסגרת משרד החינוך ומעבירה סדנאות בישראל, ארה"ב, קנדה וסין.

בתי נמש ועפרה ריבר - התמחו במודל סאטיר Satir Transformational Systemic Therapy (STST) בישראל ובקנדה משנת 2006 עם פרופ' ג'ון בנמן, ד"ר ניצה ברוידה -מילר ואחרים. הן ממיסדי מרכז סאטיר בגליל - המרכז הישראלי בחסות אירגון סאטיר העולמי The Virginia Satir Global Network, שמרכזו בונקובר, קנדה. המרכז מתמקד בהכשרה וסדנאות להתפתחות אישית ומקצועית בשילוב הבעה ויצירה ומודל סאטיר.

bottom of page